Môže redšia stolica signalizovať potravinovú alergiu?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

náš čerstvo 2-ročný syn má trvalo redšiu stolicu, v podstate odjakživa. "Bobku" sme v plienke videli snáď päťkrát a to vždy, len keď menej pil. Je aj prospieva veľmi dobre.

Akým spôsobom to riešiť?

Môže ísť o potravinovú alergiu či intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky môže, ak ale prospieva a nemá žiadne iné ťažkosti, asi by som to neriešila, lebo na to vlastne nie je dôvod. Resp. ak nemá iné problémy - zapareniny, či problémy s udržaním stolice.

Môžete skúsiť 3-mesačnú kúru probiotikami s LGG kultúrou (Probiofix imun baby), ak ste ešte nevyskúšali, či nepomôže úprava mikrobiomu. Ak nie, potom sa dá ísť na to reštrikčnou diétou, ale najprv by som vyskúšala toto.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas