Môže plakať dieťa pri kúpaní od bolesti?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň,

môj 10 mesačný syn posledný mesiac plače pri kúpaní. Dovtedy vodu miloval. Ťapkal si do nej, kopkal, vystrájal,... neviem čo sa zmenilo, zrazu jedného dňa "prepol" a vo vode veľmi plače. Skúšala som to zmeniť, ísť do sprchy telo na telo, kúpať vo veľkej vani, teplotu vody som menila, čas kúpania, skrátka nepomohlo nič. Nepamätám si, žeby zažil negatívnu skúsenosť pri kúpaní - napitie sa vody, natečenie do očiek,... po kúpaní je spokojný, hneď ako ho vyberiem z vody je usmiaty. Keď som mu skúšala namočiť iba nožičky, tak si kopká, smeje sa. Aj keď napustím vodu do umývadla a ideme si umyť ruky, tak si tam ťapká a zabáva sa.

Zdravotné problémy nemá, lieči sa iba na nedostatok železa. Inak je spokojný a veselý chlapec. Trápi ma len to, či ide o obdobie, kedy nemá rád kúpanie, alebo ho môže niečo bolieť. Ak ide len o obdobie, tak to je skvelé.

Zaujíma ma, či to nemôže byť aj nejaká skrytá bolesť, ktorá sa práve nejakým spôsobom ukazuje vo vode? Kĺby, bruško, alebo ja neviem.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pôjde len o nejaké obdobie. Skúsila by som zmeniť úplne čas - napr sprcha ráno, či na obed, nie večer.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas