Môže očkovanie spôsobiť postihnutie dieťaťa?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

dcérku chcem dať zaočkovať proti meningitíde, ale partner má vždy nejakú poznámku, ktorá má zneistí. Naposledy to bolo postihnutie. Dcérka má dva roky a o rok ju čaká škôlka. Preto by som bola rada keby má aj toto očkovanie. Rozmýšľam ešte aj na hepatitídou A.

Ja mám voči meningitíde obrovský rešpekt, preto by som bola rada keby dcérka zaočkovaná je. Rátam s nežiadúcimi účinkami ako je teplota a opuch.

Môže očkovanie spôsobiť postihnutie dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto nežiadúci účinok nebol pozorovaný. Vakcína by bola určite z trhu stiahnutá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas