Môže nepokojný nočný spánok ročného syna súvisieť s nedostatkom železa?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

ročný syn máva nepokojný spánok.

Môže nepokojný nočný spánok súvisieť s nedostatkom železa?

Aké sú príznaky nedostatku železa u malých deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy sú naozaj rôzne najčastejšie a najlepšie všimnuteľné je bledosť kože a slizníc, únava, kruhy pod očami, slabosť, podráždenosť, zmeny nálady.

U dojčiat oneskorenie pohybového vývinu, poruchy správania (kde by sme mohli zaradiť aj spánkové poruchy), ďalej časté infekcie, zrýchlený pulz srdca, lámavosť nechtov, vlasov.

Avšak spánok ako taký môže narúšať milión iných vecí, takže Vám neviem povedať či je to Váš prípad, či by ste mohli uvažovať nad jasným súvisom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas