Môže mesačné dieťa užívať lieky pre lepší spánok?

Zodpovedané
18. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku mesačného bábätka, ktoré nám v noci nemôže aj 2-3 hodiny zaspať. Zatvorí oči a budí sa s plačom.

Ako jej môžme pomôcť?

Môže užívať nejaké lieky pre lepší spánok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite nie. Treba si zaužívať režim, to je vlastne úloha šestonedelia. Viem že ľahko sa to píše a ťažšie spraví, chce to najmä trpezlivosť.

Treba mať vhodné prostredie na spánok s malo podnetmi, nefajčiarsky priestor. Dieťatko musí byť spokojné, napapané a prebalené.

Často je príčinou budenia sa bolesť bruška po jedení, môžete skúsiť nasadiť Coli-prev, prípadne Espumisan kvapky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas