Môže mať trojročný syn častejšie teploty z domácej vírivky?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

mám trojročného synčeka, ktorý máva v poslednej dobe častejšie teploty. Minulý rok mal aj šiestu chorobu, po ktorej keď teploty odzneli, tak sa nám vyhádzal. Pred cca 3 týždňami mal zasa 3 dni horúčky - aj 39°C. Potom sme dostali Covid-19 s mužom takmer bez príznakov. Malému teploty ustúpili a bolo dobre.

Zobudil sa poobede so strašným plačom, mal triašku a aj sa počúral. Teraz má znovu teplotu 38°C. Dostal čípok do zadku a išiel spať. Minulý týždeň po tých teplotách sme holí u pediatra na krv, kde mu všetko vyšlo v poriadku.

Môže mať problémy aj z vírivky?

Máme doma vlastnú čistú. Voda má 38 stupňov.

Môže byť syn prehriaty z vírivky?

Ďakujem

Dobrý deň,

prehriaty takto skôr nie ako áno. Predtým išlo zrejme o nejakú virozu (klasicky 3 dni teploty) a o čo ide teraz sa cez internet povedať nedá.

Je potrebné vyšetrenie lekárom. Ak budú teploty viac ako 3 dni, alebo sa Vám na synčekovi čokoľvek nebude zdať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas