Môže mať syn vyššie monocyty kvôli chorobe?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

synovi sa robil odber krv, lebo bol chorý - kašeľ, teplota 38,2, zvracanie po Nasivine, na tvári petechieta.
Doktorka mu brala krv a prvý výsledok bol zlý, lebo mal veľmi hustú krv (nízke trombocyty a zrazeninky). Bolo treba vykonať opakovaný odber na druhý deň.

Po tomto opakovanom odbere bol výsledok dobrý, ale keď mi dala lekársku správu s výsledkam,i tak tam mal zvýraznené, že monocyty mal trošku vyšše a lymfocyty trošku nižšie.

Môže to byť z toho, že bol chorý?

Dostal antibiotiká.

Ďakujem

Dobrý deň,

monocyty sú druh bielych krviniek, ktorý sa zvyšuje napríklad pri akútnom ochorení alebo alergii. Takže zvýšená hladina môže byť na vrub ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas