Môže mať syn uzlinu z nádchy?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

9 mesačný synček má zatiaľ 1 zub, ktorý mu vyšiel minulý týždeň. Myslím, že mu idú ďalšie 2. Má nádchu, čo som pripisovala zubom, ale dnes večer pri uspávaní som si všimla, že má uzlinu na krku. Je ako keby na ľavej strane. Nevedela som to zatiaľ bližšie spozorovať, kde to je presne a či je aj na druhej strane.

Môže to byť z nádchy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môže. Nádchu v drvivej väčšine prípadov spôsobujú rhinovírusy. Takže imunitný systém môže reagovať zväčšením lymfatických uzlín krku, prípadne pri uškách.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas