Môže mať plne dojčené dvojmesačné bábätko zápchu?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zápchy.

Viem, že ak je dieťa plne dojčené, tak nemusí mať stolicu každý deň. Moja malinká kakávala každý deň, teraz už nie. A približne ten istý čas, čo nekaká takto pravidelne, tak má stolicu tmavej farby a aj konzistenciu takú hustejšiu. Možno trochu ťahavú, vôbec nie praženičkovú.

Bruško ju nebolí ani inak problémy som si u nej nijaké nevšimla.

Môže mať plne dojčené dvojmesačné bábätko zápchu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže mať aj zápchu. Ak sa vykaká spontánne, bez bolesti, bruško ju inak nebolí, tak o zápchu nejde a konzistencia stolice je taká iba kvôli tomu, že kaká menej často.

Netreba nič meniť, pri tomto stave je to úplne v norme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas