Môže mať nádcha nejaký súvis s močovými cestami?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

moje 8-mesačné dvojičky majú silnú nádchu a užívajú Pamycon. Absolvovali kontrolu moču a zistilo sa, že majú zvýšenú sedimentáciu erytrocytov. Robila som im dnes aj test. Mali krv v moči a aj mierne zvýšené bielkoviny.

Môže mať nádcha nejaký súvis s močovými cestami, alebo je to nejaká infekcia v tele?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy pri teplotách vyskakujú v moči bielkoviny, ale ak je infekt dýchacích ciest bez teplôt, tak som sa s tým ešte nestretla. Niektoré deti majú mikroskopické množstvá erytrocytov v moči stále, ale treba vždy vylúčiť iné príčiny zo strany obličiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas