Môže mať dvojročná dcérka zle určené dioptrie?

Zodpovedané
28. sep 2019

Dobrý deň,

mojej dvojročnej dcére po prekonaní vlčieho zrna zistili, že je ďalekozraká. Boli jej predpísané okuliare. Jedno oko +2,5 a druhé oko +2,75.

Ja však nemám pocit, že by zle videla. V pohode mi odpovie na všetko, čo jej ukážem. Je jedno, či je to blízko pred očami, alebo niekde v pozadí.
V pohode mi odpovie, keď sa jej spýtam, čo robia v rozprávke. Včera som jej po dlhom založila okuliare a nosila ich asi 10 minúť. Potom jej tiekli slzy.

Môže mať zle určené dioptrie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že má zle určené dioptrie. Vyhodnocuje to prístroj, takže nemal by byť chybný.

Okuliare noste podľa odporúčaní očného lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas