Môže mať dlhodobé používanie electro antiperspirantu v budúcnosti nejaké následky?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moja 16-ročná dcéra má od mala veľké problémy s nadmerným potením dlaní. Problém sme začali riešiť electro antiperspirantom, ktorý jej problém vyrieši na mesiac a následne musíme kúru znova opakovať. Čítala som aj o operácii, ale tej sa veľmi bojí, takou cestou to nechcem riešiť.

Je používanie electro antiperspirantu v poriadku?

Môže to niekedy v budúcnosti priniesť nejaké problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, o ničom som sa nedočítala. Ak ste s týmto problémom neboli u kožného lekára, určite to odporúčam. Ak nebola inak prešetrovaná (najmä štítna žľaza), tak odporúčam aj to cestou obvodného lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas