Môže mať dieťa vyrážky na tváričke zo zubov?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

18 mesačná dcéra má už cca mesiac na tváričke takúto krupičku, ktorá v priebehu dňa zmizne a spraví sa zasa. Skúšala som odsledovať, či to nie je reakcia na určitú potravinu. Ja som alergická.

Aj po vysadení určitej potraviny na niekoľko dní sa vyrážky objavujú znova.

Je možné, že by to mohlo byť spojené so zubami?

Idú jej posledné stoličky. Prášok a ani potraviny sme nemenili. Vždy, keď sa odhodláme ísť k pediatrovi, tak vyrážky nevidno a poobede sa vyskytnú zasa. Teplotu a ani iný problém nemá.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemám skúsenosť, že by sa takéto vyrážky objavovali pri raste zúbkov. Zároveň však neviem povedať iný dôvod, že prečo sa dcérke vyrážky vyhadzujú.

Napadá mi možnosť ako reakcia po príchode zo zimy dovnútra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas