Môže mať dieťa súčasne Covid spolu s kiahňami?

Zodpovedané
31. okt 2021

Dobrý deň,

štvorročná dcéra chodí do škôlky a majú tam kiahne. 7 dní dozadu bol nakazený spolužiak. Teraz čakáme, či dcéra kiahne dostane. Manžel mal však dnes pozitívny test na Covid-19.

Stretli ste sa s dieťaťom, ktoré malo súčasne Covid aj kiahne alebo podobnú kombináciu?

Ako veľmi nebezpečné by to bolo?

S manželom sme zaočkovaní, má mierne príznaky

Ďakujem

Dobrý deň,

nestretla som sa, možné to však je.

Detičky všeobecne Covid-19 znášajú dobre, kiahne tak rôzne - horúčky, svrbivé vyrážky. Koinfekcia 2 vírusov (varicella zoster - kiahne a koronavírusu - covid) je pre imunitu určite zaťažkávajúca.

Ak by som mohla poradiť, nasaďte dcérke Imunoglukan Acute kids (https://www.benulekaren.sk/imunoglukan-p4h-acut...).

Ak sa dá, manžela izolujte. Hoci je možné, že sa už dcérka nakazila, nemusí to tak byť.

Držím palce, aby sa nakoniec neprejavilo ani jedno vírusové ochorenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas