Môže mať dcérka uzlinku ako následok chorôb?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

včera som si u 5-ročnej dcéry všimla, že keď zaklonila hlavu dozadu, tak má na pravej strane na krku zväčšenú uzlinku. Hneď ráno som vydesená utekala k pediatorvi, ktorý zhodnotil, že to nič nie je. Uzlinu prehmatal. Je ju vidno len vtedy, keď zakloní hlávku. Vraj je to u dieťaťa v jej veku bežné a má to polovica deti. Hneď začal listovať v jej karte, že každý druhý mesiac mala teraz nejaké respiračné ochorenie. Najčastejšie máva angínu. Tento rok prekonala aj zápal priedušiek, brušnú virózu a teraz je s nami v domácnosti manžel, ktorý je pozitívny na Covid-19 už vyše týždňa. Dcérke pred 11 dňami trhali na tej strane mliečnu stoličku, lebo tam mala hlboký kaz. Vraj to môže byť aj z toho. Uzlinka je mäkká a pohyblivá.

Mám lekárovi veriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, to čo Vám tvrdí Váš pediater je absolútna pravda. Deti majú uzliny zväčšné ako následok ochorení bežne. Pokiaľ dcérku vyšetril a zdá sa mu všetko v poriadku, nie je dôvod na obavy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas