Môže mať 9 mesačné dieťa zelenú stolicu zo železa?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

sym má 9 mesiacov a kvôli slabému krvnému obrazu užíva kvapky Maltofer + vitamin C, B, kyselinu listovú. Všetko bolo predpísané lekárkou. Ako začal užívať lieky, tak má tmavozelenú stolicu i napriek tomu, že v strave nič zelené nejedol.

Môže ísť o reakciu na lieky?

Je to v poriadku?

Ak má viac stolíc do dňa, nie každá je zelená. Sú aj normálne stolice medzitým.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

iné sfarbenie stolice je dobre známym účinkom pri užívaní týchto kvapiek - všeobecne súvisiacim s liečbou železom. Preto bol tento účinok zahrnutý medzi nežiadúce účinky s veľmi častým výskytom.

Takže áno - má to súvis so železom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas