Môže mať 5,5 mesačné dieťa nočnú moru?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

náš syn má 5,5 mesiaca a asi od 2 mesiaca sa raz za mesiac stane to, že po uložení na večerný spánok začne plakať. Vezmeme ho z postieľky, ale intenzita plaču narastá. Syn má zavreté oči a veľmi plače. Na rukách sa trepe. Nereaguje na žiadne prebúdzanie a oslovenie.

Už sme ho skúšali poprskať trochou vody ,aby sa prebral. Toto ale dokáže trvať aj 5 minút a viac a my ho nevieme nijako prebrať. Keď otvorí oči, tak sa utíši a je plačlivý. Nemôžme ho položiť, lebo by začal plakať.

Ide o nočnú moru?

Ako ho máme z tohto stavu zobudiť?

Inak to je usmievavé a prospievajúce bábätko.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na toto sa nedá odpovedať 100%ne.

Čo je ale pravdou, že od narodenia sa deťom sníva. Určite ste si všimli, že syn sa zo spánku aj usmieval, ale presne aj sa zľakne. Takže môže ísť o niečo ako nočnú moru.

Pri frekvencii 1x do mesiaca by som to neriešila. Ak by sa však frekvencia výraznejšie zvýšila, asi by bolo vhodné neurologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas