Môže mať 10 mesačný syn problém s pankreasom?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

môjmu 10 mesačnému synovi vyšli pozitívne testy na parazity. Po dobratí Zentelu sa po mesiaci robil opakovaný odber. Stolica na zvyšky, v ktorej sa doktorke niečo nezdalo. Konkrétne nevieme nič, len ze sa to týka pankreasu. Čakáme na výsledky pankreatickej elastázy.

Viem, že nevieme konkrétne parametre, čo mal zlé, ale dosť ma vydesilo o všetko môže znamenať problém s pankreasom.

Je to reálne, keď nemá žiadne problémy?

Rád papá, má 10,5 kg, je na UM. Kaká raz za 2-3 dni.

Ďakujem

Dobrý deň,

nestretla som sa s tým, že by bolo pri parazitárnom ochorení postihnutie pankreasu.

Pankreatická elastázy u dojčiat bývajú zmenené najmä pri neprospievaní - chudnutie, zníženie vitamínov, hnačkách s tukovými časťami a nestrávenými zvyškami.

Preto si myslím, že pokiaľ je synček bežne sa vyvíjajúce, prospievajúce dieťa, tak nepôjde o ochorenie exokrinnej funckie pankreasu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas