Môže krv v stolici u dieťaťa znamenať vážnejší problém?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

moje 2-ročné dieťa malo dnes krv v stolici, ktorá bola tvrdšia. Stalo sa to už párkrát aj pred tým, nie je to však pravidelné. Nesťažuje sa na žiadne bolesti bruška, ani bolesti pri kakaní.

Konzultovala som aj s mojím pediatrom. Odporúčanie bolo podávať viac vysokozvyškovej stravy. Dieťa mi momentálne odmieta čerstvé ovocie aj zeleninu, aj keď mu ich stále skúšam ponúkať.

Môže ísť aj o nejaký vážnejší problém?

Ďakujem

Dobrý deň

ak ide o čerstvú krv (svetločervenú) po tvrdej stolici, tak je najpravdepodobnejšie, že ide o natrhnutie sliznice pri kakaní.

Určite zvýšiť pitný režim o 200 ml denne oproti tomu, čo vypije teraz - vypiť v polievkach alebo akokoľvek + minimalizujte ryžu, banány a pečivo.

Ak odmieta v strave vlákninu, tak by som dodala niečo typu Forlax, Dulcosoft na zmäkčenie stolice. Prípadne nejaký prípravok vlákniny pre deti pre tento vek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas