Môže ísť dieťa po chorobe do aquaparku?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý deň,

môj ročný synček je nachladnutý, dva dni (utorok a streda) mal zvýšenú teplotu. Potom mu vyskočila na 38,7 (streda v noci). Teraz je už bez teplôt, ale má stále zapchatý noštek a občas zakašle. Antibiotiká potrebné neboli, CRP mal v norme. Do nošteka kvapkáme Nasivin a berie aj Fenistil kvapky.

V dňoch 12. - 15.9. máme zaplatený pobyt so vstupmi do aquaparku.

Môžeme ísť, alebo radšej tento pobyt zrušiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak v tomto období synček už nebude mať prejavy ochorenia, tak môže.

Myslím, že dovtedy by ste mohli zvládnuť. Viróza väčšinou trvá týždeň, takže sa ešte poliečte a užite si dovolenku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas