Môže dlhodobejšie používanie Nasivinu dieťaťu ublížiť?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

mám 11 mesačného syna, ktorý minulú sobotu ochorel. Mal soplíky a teplotu. Kúpili sme kvapky do nosa Nasivin pre deti, pretože sa mu nedalo dýchať. Samozrejme sme kvapkali aj soľný roztok. Teraz sa mu do toho pridružil aj kašeľ. Teploty mal tak 2 dni asi 38,5°C.

Nasivin sme najskôr kvapkali 3x denne, ale už asi 4 dní mu kvapkáme po 1 kvapke dvakrát za deň. Teraz už len raz, ked ide večer späť. Stále odsávame. V letáku je písané, že sa môže kvapkať len asi 5 až 7 dní. My kvapkáme dlhšie.

Môže to dieťaťu ublížiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je treba riadiť sa letákom. Vyslovene ublížiť nie, ale vzniká potom "závislosť" od užívania dekongestívnych kvapiek.

Nateraz používajte pred odsávaním iba morskú vodu - niekoľkokrát denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas