Môže dieťa zvracať zo surového ovocia?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcéra po zjedení surového ovocia zvracia a má zvýšenú teplotu. V pondelok ráno som jej dala na desiatu strúhané jablko. V utorok a v stredu mala zvýšenú teplotu.

Dnes je bez teploty, ale ráno vyzvracala celú desiatu - naparenú a mixovanú hrušku. Idú jej aj zúbky, ďasienka má navreté.

Môže to spolu súvisieť?

Môže zvracať zo surového ovocia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na to, aby sme to mohli povedať ako súvislosť, by sa to musela stať opakovane. Takto sa nedá robiť nejaký záver. Pokojne môže ísť o črevnú virózu.

Po vracaní 2 hodiny nedávajte nič jesť a ani piť, aby bola hydratovaná. V tomto čase môže mať veľmi nízky apetít. To je úplne normálne, netreba ju do jedenia nútiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas