Môže byť určený falošne pozitívny syfilis u novorodenca?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

som matka trojtýždňového dieťatka. Pediatrička na poradni mi povedala, že s pôrodnice poslali laboratórne výsledky s tým, že malá ma Treponema pallidum a že posielajú výsledky do Košíc a potom sa uvidí.

Výsledky posielali 30.12 a do dnešného dňa nevieme nič. Žiadna odpoveď z Košíc.

Ako je možné, že sa malá nakazila, keď ja si nie som vedomá a ani manžel žeby sme boli nakazení?

Testy v tehotenstve na pohlavné choroby boli negatívne.

Môže sa jednať o falošné pozitívny test?

Som z toho dosť vystrašená.

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o falošne pozitívny výsledok.

Pri syfilise sa to môže stať, často vychádzajú takéto výsledky, ide o skríženú reakciu. Preto je potrebné urobiť špeciálne vyšetrenie v Košiciach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas