Môže byť trojmesačné dieťatko hypertonické, aj keď nemá ručičky vpäsť?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

naša trojmesačná dcérka je nekľudná, plačlivá a veľa kope nožičkami aj ručičkami. Dosť často sa vystiera a zakláňa hlavičku. Je ťažko ju uspať. Musí byt v zavinovačke, inak by nespala. Má otrasný spánok ako keby sa trhala v spánku.

Môže byť hypertonícká?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho, čo píšete skôr nie ako áno. Ale na to je potrebné vyšetrenie dieťatka.

Odporúčam, aby ste ju uspávali a naďalej spala v perinke/zavinovačke, ak jej to zlepšuje spánok a Vám uspávanie. Možné je, že má reflux. Po každom kŕmení ju nechajte dobre odgrgnúť, nenatriasajte, nehopkajte aspoň 20 minút ju majte na rukách. Ak dojčíte používajte pred kŕmením Nutriton.

Ak by stav pretrvával aj po týždni týchto opatrení konzultujte s pani doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas