Môže byť synova bolesť hlavy spôsobená problémami s očami?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho syna, ktorý sa často sťažuje na bolesť hlavy, resp. na krútenie sa hlavy. Odbery máme často, keďže sa nevieme dostať na operáciu mandlí. Syn má trombocytopatiu.

Môže byť bolesť hlavy spôsobená problémami s očami?

Mám ísť so synom na očné, aj keď nemám pocit, že zle vidí?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť hlavy môže byť prítomná aj kvôli zväčšeným mandliam a opakujúcim sa infekciam (sinusitídam).

Za vyšetrenie u očného lekára nedáte nič. Aspoň si objektivizujete, či nejde práve o tento typ problému - aj keď základné vyšetrenie zraku je možné spraviť aj Vaším obvodným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas