Môže byť dráždivý kašeľ znakom doznievania choroby?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

syn je po chorobe, užíval dvoje antibiotiká. Druhé dobral včera. Prestal mať sopeľ a kašeľ skoro úplne zmizol. Stále má však taký zvláštny kašeľ, ako keby si čistil hrdlo. Nejde o kašeľ aký mal, keď začal brať antibiotiká. Skôr ako keby mal suché hrdlo. Resp. niečo ho dráždilo v hrdle, čo občas potrebuje vykašľať.

Ide o doznievanie choroby?

Môžem mu s tým nejako pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o "dozvuky" choroby, ktoré môžu trvať aj niekoľko týždňov. Pomôcť viete tým, že by inhaloval Vincentku každý deň po 10 - 15 minút.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas