Môže byť celkové nechutenstvo a odmietanie prsníka spôsobené prerezávaním zúbkov?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

7,5 mesačnej dcérke sa prerezávajú zúbky.

Môže byť celkové nechutenstvo a odmietanie prsníka spôsobené prerezávaním zúbkov?

Ako dlho môže trvať toto obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, stáva sa aj to, že detičky odmietajú pri prerezávaní nielen príkrmy a aj prsník. Treba však ponúkať. Ak aj nechce sať, tak odsávať, aby sa nezastavila tvorba mliečka.

Môže to byť prechodné obdobie, ktoré môže trvať aj týždeň - dva. Oplatí s avšak kvôli výhodám dojčeniu zabojovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas