Môže 16-mesačné dieťa denne konzumovať banány?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

švagriná ma vystrašila, že 16-mesačné dieťa by nemalo jesť banány každý deň. Dcérka zápchu nikdy nemala, práveže kaká 4 - 5x do dňa.

Môže jesť 1 - 2 banány každý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

denná konzumácia banánov znamená, že nekonzumuje iné ovocie a to nie je úplne ideálne. Mala by to mať v jedálničku vyváženejšie. Jeden deň banán, druhý jablko, tretí hrušku, čučoriedky, kiwi... Rozumiete mi, čo myslím?

Aby bola taká väčšia pestrosť a variabilita v tom. Je však pomerne typické, že batoľatá preferujú iba 1 druh ovocia. A ak je to tak a napriek Vašej snahe sa to deje, tak si to nevyčítajte. Je to nejaké obdobie. Ovocie iného druhu skúste prepašovať do bieleho jogurtu či kaše, mufiny...

Takže ide o pestrosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas