Môže 15-mesačné dieťa nadmerne cikať?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

mám pocit, že moja 15-mesačná dcérka nadmerne ciká. Pije a aj papá tak ako obvykle, prebaľovaná je viac-menej stále pravidelne. Za 12 hodín však dokáže plienku precikať až tak, že je celá premočená a viac moču už nedokáže absorbovať. Takto je to 2x v noci a raz cez deň.

Je v poriadku, že dcérka toľko ciká?

Môže to znamenať nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

príde mi v poriadku, že dieťa cez noc treba prebaliť, lebo má nacikanú plienku. Predpokladám, že cez noc ešte pije mlieko, nepotí sa, nebehá, teda straty tekutin sú menšie a všetko vyciká.

Neviem ako často prebaľujete a ako veľa pije. Od toho to samozrejme tiež záleží.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas