Mojej skoro 18 ročnej dcére nerastú prsia. Je potrebné nejaké vyšetrenie?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

Moja dcéra má už skoro 18 rokov a nemá vôbec žiadne prsia. Veľmi ju to mrzí, kedže jej spolužiačky majú dosť veľké prsia.

Čo sa dá robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem aké sú ostatné prejavy dospievania - ochlpenie, menštruácia, rast (výška). Toto hodnotí jednak pediater, ak sa mu niečo nezdá objedná dieťatko na endokrinológiu.

Môže však ísť aj o to, že dcérka napriek ostatnému správnemu vývoju má proste prsia veľmi malé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas