Moja 16-mesačná dcérka má hrčku v pravom prsníku. Aké vyšetrenia odporúčate?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

moja dcérka má 16 mesiacov a okolo 7 mesiacov som jej zistila hrčku v pravom prsníku. Povedala som to aj pediatričke. Hrčka je pohybovateľná. Ona povedala, že netreba s tým nič urobiť. Podľa nej sono je nepotrebné, že čakajme ešte. Teraz sme boli na poradni, kde som pýtala ako ďalej. Odporúčala sono. Teraz cítim tak zle, že dovtedy sme nič nerobili s tým. Hrčka nerástla, je taká istá. Bola dojčená iba dva týždne.

Aký je Váš názor?

Ako by ste postupovali vy?

Bolo by potrebné sono už skoršie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nepostupovala by som inak. Sonografia po 2. roku je štandardný postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas