Mohol to byť u 3-mesačného synčeka epileptický záchvat?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

synček sa nám narodil predčasne v 35. týždni tehotenstva, teraz má 3 mesiace. Pred troma dňami sme boli na očkovaní Synagisom. Doteraz krásne, pokojne spinkal, v noci sa budil len na jedlo. Teraz sa už dva dni vkuse hýbe vo sne, myká s nohami, rukami a trhá hlavičkou. Keď som ho včera uspávala, tak začal pomalšie a divne dýchať. Zrazu sa mu začala hlavička mykať, triasť. Bolo to ako keby ukazoval áno - áno. Zľakla som sa a ako som na neho začala rozprávať, prestal. Pozeral na mňa vystrašene. Trvalo to asi 5 - 6 sekúnd.

Mohol to byť epileptický záchvat?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr nie ako áno. Treba o tom informovať pediatra, ak by sa to opakovalo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas