Mohol mať môj synček epileptický záchvat?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

môj synček sa narodil predčasne a včera sa zadíval na televíziu až tak, že len žmurkal. Nereagoval vôbec na žiadny hlasový podnet a ani na nič iné. Až keď som ho zobrala na ruky, tak sa spamätal a rozhliadal sa, že kde je a usmieval.

Môže sa jednať o epileptický záchvat?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem vek Vášho synčeka. Takéto zahľadenia sú síce prejavom formy epilepsie u detí, ale bývajú prítomné opakovane (v desiatkach za deň) po dobu dlhšieho času. Ak išlo o 1 epizódu, tak si nemyslím, že by ste sa mali obávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas