Mohol hydrokélu vyvolať Belogent?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

syn bude mať v decembri 2 roky. Od narodenia mal hydrokélu, ktorá však pred 3 mesiacmi zmizla. Urológ ju na sone vôbec nevidel, konštatoval, že sa proste vstrebala.

Pred 3 dňami som malému začala potierať semenníky masťou Belogent kvôli svrbeniu a baktérii Klebsielle, ktorá sa zo steru potvrdila. Žiaľ, hydrokéla je späť. Bolo nám povedané, že syn po 2. roku musí ísť na operáciu, aj keď kamarátkinmu malému zmizla až v 3 rokoch a nikto ich na operáciu neposlal.

Je podľa Vás operácia nutná?

Keďže Belogent je kortikoid viem, že má veľa vedľajších účinkov, ale mohol vyvolať opäť hydrokélu?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto nie je v mojej odbornosti, k tomu sa musí vyjadriť urológ. Pochybujem o príčinnej súvislosti mastičky a znovuobjavení hydrokély.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas