Mesačná dcéra chce byť iba na rukách. Má zmysel ju to odúčať?

Zodpovedané
13. mar 2021

Dobrý deň,

moja mesačná dcéra cez deň veľa nespí. Vyžaduje byť na rukách, inak plače.

Má v tomto veku zmysel ju odúčať od bytia na rukách?

Mám ju nechať poplakať si?

Nedá sa mi celý deň fungovať tak, aby sa len pestovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemá to zmysel a vyslovene neodporúčam žiadne vyplakávacie techniky. Podľa štúdií psychológov to má na dieťa zlý vplyv.

Kúpte si nosič, ten trošku pomôže. A je to iba obdobie, prestane sa tak pestovať a treba nájsť spôsob ktorý jej vyhovuje na spánok - kočík, postieľka, zavinovačka, nosič, zapnúť šum, na Vás. Je veľa alternatív, len treba skúšať.

Prestriedajte sa s mužom/mamou/rodinou, kým si vy oddýchnete. Ale určite žiadne vyplakávanie.

Dcérka Vás potrebuje, má sa dobre na rukách, lebo Vás cíti a to je jediné, čo teraz chce. Neexistuje niečo ako zvyknúť si na ruky, máme to v sebe.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas