Máte skúsenosti so spánkovým laboratóriom?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

16 mesačný synček má od malička zlý spánok. Pár nocí aj prespal. V 5,5 mesiacoch sme zrušili zavinovačku a odvtedy to išlo z kopca. Absolvovali sme aj spánkové poradenstvo. Bola mu zistená intolerancia laktózy. Keď sme vynechali laktózu, tak aj tak sa v noci budí. Chvíľu to vyzerá už dobre. Aj počas poradenstva sa veci mierne zlepšili, len žiaľ len na pár dní - možno 3 dni.

V noci máva bdelé aj dvojhodinové okná, alebo sa budí o cca piatej. Má veľmi ľahký spánok a som pri ňom aj každú pol hodinu. Budí sa s plačom. Prešli sme už len na jeden spánok od cca 11.20 hodiny. Snažím sa, aby pospal aspoň do 13.30 -14.00, pretože inak by nevydržal do večera. Večer to už býva aj tak dosť ťažké. Spávať chodí okolo 19.30 - 20.00.

Máte skúsenosti so spánkovým laboratóriom?

Bývame v meste, kde sa to dá absolvovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

v takejto indikácii skúsenosť žiadnu nemám. Neviem aký typ poradenstva ste absolvovali.

Spánkové tréningy sú väčšinou dlhodobo neúčinné. Ja osobne odporúčam www.babiesandsleep.com

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas