Máme po návrate dcéry z Chorvátska dodržiavať karanténu?

Zodpovedané
13. aug 2020

Dobrý deň,

mám tri deti, najstaršia dcéra 17 rokov a išla s priateľom a jeho rodičmi do Chorvátska - apartmány, luxusný rezort, súkromná pláž, ale stravovanie v reštauráciách.

Najmladší štvorročný syn má nízku imunitu, je alergik, má bronchiálnu astmu, chronický zápal nosa a hltanu.

Na začiatku koronavirusu na Slovensku v marci sa urobil veľký boom - ľudia zatvorený doma, rúška a dezinfekcie. Teraz akože druhá vlna, ľudia pribúdajú nik sa nebojí, názory ľudí - musí dostať každý.

Keď príde dcéra z dovolenky, mám ju izolovať od deti?

Máme udržať dvojtýždňovú karanténu?

Máme termín u kardiológa, dcéra navštevuje autoškolu a čaká nás aj kontrola v Šrobárovom ústave, kde je najmladší syn ambulantne liečený.

Môžme navštíviť týchto lekárov?

Mám pustiť dcéru do autoškoly?

Ako by ste postupovali v mojom prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď na túto otázku nie je v kompetencii tejto poradne.

Treba sledovať odporúčania, ktoré momentálne sú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas