Máme ísť s dcérou k zastupujúcemu lekárovi, aby jej urobil CRP?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má tretí deň teplotu až do 38,5 - 39°C, ktorá vždy po lieku ustúpi a vráti sa do približne 8 hodín. Tečie jej voda z nosa, má ho upchatý, sťažovala sa na bolesť hlavy, hrdla a pokašliava. Na začiatku choroby mala dokonca zapálenú spojivku na oku, to ju prešlo. Dala som jej na to 3x Ophthalmo-Framykoin.

Od včera však trochu hnačkuje - má riedku stolicu 3x denne, nechutí jej jesť ako zvyčajne. Nezvracia ani sa nesťažuje na bolesť brucha. Je očkovaná proti rotavírusu. Znepokojuje ma tá tri dni pretrvávajúca teplota, ktorá nechce odísť. Dcéra má 4 roky a doteraz jej pri každom víruse teploty ustúpili do 3 dní.

Naša pediatrička má teraz dovolenku, má zastupujúceho pediatra.

Máme ísť s dcérou k zastupujúcemu lekárovi, aby jej urobil CRP?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie to ako symptómy pri Covide-19. Teplota nad 38,5°C trvajúca viac ako 3 dni si zaslúži vyšetrenie lekárom na vylúčenie bakteriálnej infekcie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas