Máme dať dcéru zaočkovať ešte pred odletom?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

moja 15 mesačná dcéra kvôli zlým výsledkom imunity nemohla byť doteraz očkovaná. Momentálne sa jej polepšilo a môžme začať s očkovaním. Problém je, že 22.7.2019 máme letieť do Turecka.

Mám ju dať zaočkovať až po návrate domov?

Ktorým očkovaním máme začať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie neodkladajte, očkovanie začnete pravdepodobne s hexavakcínou - intervaly budú normálne, t.j. medzi 1. a 2. dávkou 2 mesaice, medzi 2. a 3. dávkou bude 6 mesiacov.

Nakoľko už má dcérka 15 mesiacov, mala by byť očkovaná aj vakcínou MMR, ktorú si myslím, že Vám obvodný lekár podá medzi 1. a 2. dávkou hexavakcíny - malo by sa to stihnúť do 18.mesiaca veku dcérky.

Nakoľko medzi očkovaním neživou vakcínou (hexavakcína) a MMR môže byť akýkoľvek interval, 1 mesiac je plne dostatočný a teda si myslím, že takáto schéma by bola fajn.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas