Mám žiadať neurologické vyšetrenie, keď 6 mesačné dieťa má obvod hlavičky 45 cm?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoved na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Pýtala som sa na to aj našej pediatričky. Tá mi povedala, že nevidí dôvod na neurologické vyšetrenie.

Mám trvať na tom, aby nás tam poslala?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono závisí od toho aké obvody mal postupne. Synček je celý proporčne väčší, takže predpokladám, že aj jeho hlavička je väčšia. Nie som však Váš lekár, nemám informácie k tomu, aby som to vedela takto komplexne zhodnotiť, a preto by som ja uvažovala nad neurologickým vyšetrením.

Pokiaľ však Vaša pani doktorka má všetky údaje o raste hlavy a raste synčeka a vyhodnotila to, že vyšetrenie nie je potrebné, tak postačí zvýšené sledovanie rastu obvodu hlavy. Ak by rástla zrýchlene, vtedy je treba neurologické vyštrenie žiadať určite.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas