Mám syna naprávať, aby bol v rovine?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn sa začal v noci prehýbať dozadu s hlavičkou, keď spí na boku. Ako do luku. Robí to posledný mesiac. Nos plný nemá, nechrápe, občas nechá otvorenú aj pusinku, snažím sa zatvárať. Rastie mu štvrtý zub. Snaží sa chodiť. Cez deň sa veľa hráme, aby skôr štvornožkoval.

Čím to môže byť?

Mam ho naprávať do roviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že naprávanie by bolo účelné, dostane sa zrejme do tej polohy o chvíľu opäť.

Neviem Vám povedať čo je dôvodom tejto polohy. Niekedy vypínanie do luku býva pri refluxe. Ale mysliím si, že by to bolo prítomné už skôr, nie až v tomto období.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas