Mám sa znepokojovať, že 8-mesačná dcéra po mne neopakuje slabiky?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať o týždeň 8 mesiacov. V dotazníku od doktorky ma znepokojili 2 otázky. Prvá, či po mne opakuje slabiky. Len pred týždňom začala trošku bľabotať "má-má, ba-ba, ve-ve" a pod. Keď chcem, aby to po mne zopakovala, tak to vôbec nerobí. A taktiež tam bola otázka či búcha kockami o seba. Ona síce ešte nesedí, ale keď jej ich dám do ruky, tak ich krásne chytí, ale dáva hneď všetko do úst. Nechce s nimi búchať.

Mám sa znepokojovať, že 8-mesačná dcéra po mne neopakuje slabiky?

Ďakujem

Dobrý deň,

je úplne v poriadku, že vydáva neaké zvuky. Nemusí opakovať po Vás, na to je čas. Búchanie s kockami pravdepodobne tiež ešte príde. Nie je to niečo, na čom by stál vývoj.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas