Mám s bolesťou uzlín na krku navštíviť lekára?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

mám 14 rokov a dnes ráno som sa zobudila s veľkými bolesťami uzlín na krku. Včera, ani nikdy predtým ma táto oblasť nebolela. Bolí ma len ľavá časť krku. Bolestivé je to na dotyk, ale aj vždy, keď musím vykonať nejaký pohyb, pri ktorom je potrebné nejaké menšie úsilie. Napríklad, keď ležím a chcem si sadnúť, tak ma to začne veľmi bolieť.

Mám so svojím problémom navštíviť lekára, alebo počkať pár dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť napríklad o infekčnú mononukleózu alebo aj o bežnú angínu, kde zareagovali uzliny.

'Tažko bez vyšetrenia povedať. Lekár by mal spraviť diagnostiku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas