Mám ročné dieťa skoro ráno budiť a skracovať denné spánky?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu ohľadom posunutia režimu takmer ročného dieťaťa z 00:00 - 01-00. Posledný mesiac chodí spávať v neskorých hodinách a už som ju skúšala zobudiť napríklad o 8:00, ale nepomohlo.

Doobedný spánok skrátiť na 30 minút a poobedný na 2 hodiny, lenže potom zaspí o 20:00 a vstane o 22:00. Čiže zase zaspí o 01:00. Nechala som ju cez deň spať koľko chce čo je cca 3,5 hodiny a zaspávanie zase o 00:00.

Keď ju nezobudím ráno, tak spí do 10:00. Hocičo robím, tak zaspí 00:-00 až 01:00. Má potom krátky nočný spánok, prichádza o ten najvýživnejší spánok a ja som už tiež nevyspatá a na dne.

Mám dieťa tak skoro ráno budiť a skracovať denné spánky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno treba to celé prestaviť.

Určite radšej na úkor denných spánkov - v tomto období už môže prejsť aj na 1 obedný spánok - možno pomôže to.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas