Mám príkrm dať do chladničky a potom ho ohriať?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

syn má 4,5- mesiaca, je na UM a začínam s príkrmami. Nakoľko spinká počas dňa vonku v kočíku, tak si chcem príkrm pripravovať ráno. Čítala som, že v niektorých druhoch zeleniny sa vytvárajú dusičnany a nie je dobré ich ohrievať.

Mám príkrm dať do chladničky a potom ohriať, alebo ho nechať horúci v termoske?

Ako dlho môže byť jedlo v termoske?

Môžem do nej dať neskôr aj mäso či vajce?

Kedy je vhodné zaradiť lepok?

Ďakujem

Dobrý deň,

do termosky môžete dávať aj mäsko. Vydrží niekoľko hodín, robila by som to teda skôr tak. Lepok môžete zaradiť po základných durhoch zeleniny a mäsa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas