Mám objednať dcérku so zaslzeným očkom k očnej lekárke?

Zodpovedané
13. apr 2019

Dobrý deň,

moja 13 mesačná dcéra má jedno očko stále viac menej zaslzené. A to najmä vtedy, keď je chorá. Naposledy ho mala zaslzené v čase, keď mala infekt HDC. Očko bolo zahnisané a doktorka jej predpísala Pamycon.

Mám dcérku objednať k očnej lekárke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ očko vyslovene nehnisá, skúste dávať voľnopredajné kvapky typu Occuflash.

Pri nepriechodnosti slzných ciest dochádza väčšinou k opakovanému hnisaniu nie k zaslzeniu. Ale píšete, že naposledy mala očko aj zahnisané - čo však môže byť spôsobené prebiehajúcou infekciou HDC. Pri opakovaní stav konzultujte s Vašou obvodnou lekárkou, tá Vás odošle k očnému lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas