Mám mať dôvod na obavy kvôli útlosti svojho synčeka?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

mám chlapčeka, ktorý je trošku útly. Má 7,7 kg a 73 cm. Podľa našej pediatričky je len útly, psychomotoricky napreduje. Vraj to nemám tak prežívať a pozerať na iné deti.

Syn sa stravuje 5x denne. Na raňajky zje maximálne koliesko rožka alebo štvorček chlebíka. Desiatuje trošku ovocnej taštičky. Obed je častý boj, zje maximálne pár lyžičiek mäsovo-zeleninového príkrmu. Zvyšok príkrmu má ešte na olovrant. Na večeru má kaše s orechovým maslom, ovocím alebo džemom. To je jediné jedlo, ktoré zje aj 200 g. Stále ho dojčím 3x denne. Mliečne výrobky mu nerobia dobre, skúšam teda bezlaktózové.

Súhlasíte s našou pediatričkou, alebo je dôvod na obavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že ste nenapísali vek synčeka, bez toho sa vlastne nedá ani hodnotiť váha a výška. Ak ale napreduje psychomotricky, je spokojný a šťastný, tak pravdepodobne pôjde o jeho tempo priberania vzhľadom k aktivite a jedálničku.

Tie údaje by mi pomohli pozrieť to "tabuľkovo".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas