Mám kvôli červeným fľakom na tele môjho syna navštíviť lekára?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

môj syn má na tváričke červené fľaky. Sú také suchšie a nejaké drobné má už aj na rúčkach. Podobné to má aj na nožičkách a tieto miesta má takisto červené.

Je nutná návšteva lekára?

Čo by mu na tieto fľaky pomohlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o prejavy atopickej deramtitídy. Je určite vhodné, aby o tom pediater vedel a povedal Vám o tom viac.

Osobne mám dobrú skúsenosť s radou Bioderma Atoderm - do kúpeľa sprchový olej a potom namazať Atoderm krémom. V tomto štádiu aj niekoľkokrát denne. Neviem ako starý je synček, akú má stravu - atopická deramtitída s ňou úzko súvisí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas