Mám ešte vydržať, ak 6 mesačný odmieta príkrmy?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov, je na umelom mlieku. Odmieta akékoľvek príkrmy. Zelenina, ovocie, ryžová kaša... Začali sme s ochutnávaním po ukončení 4. mesiaca, no zo všetkého ho napína a jeduje sa. Dala som mu 2 týždne pauzu a skúsila znovu. Zatne ústa a nechce otvoriť. Keď náhodou sa podarí dať mu lyžičku s jedlom do úst, buď sa začne hnevať alebo ho napína. Skúsila som kŕmiť ho striekačkou, aj urobiť príkrm redší a dať ho do fľaše. Všetko neúspešne.

Mám len ďalej skúšať a vydržať?

Stretávate sa s tým u detičiek?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie úplne často, že ich napína, ale býva aj toto. Synček je však už vo veku, kedy ochutnávať musí. Takže možno skúste vyskúšať v iný čas ako dávate, prípadne inú teplotu (studené), či možno aj celé kúsky do ruky na žužlanie (napr kúsok uvareného zemiaka)... určite je to aj nejaké obdobie, ale už by skúšať teda mal. Ako ochutnávanie a úspešné zaradenie potraviny sa ráta aj 1-2 lyžičky, takže z toho si nemusíte zúfať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas