Mám dávať 8 mesačnej dcérke na von topánky, aby sme predišli úrazu?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorá sa stavia na nohy s oporou. Doma je teplo, nechávam ju bosú. Na von jej dávam pančušky a ponožky - vzhľadom na teplotu už bez capačiek. Vonku sa hrávame na tráve a stavia sa tiež.

Mám jej dať topánočky kvôli nebezpečenstvu úrazu (pichnutie napr.)?

Topánky som chcela riešiť až pri chôdzi.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie, na von topánky až po stabilnej chôdzi. Na stavanie v pokoji zvládne v ponožke, resp. naboso. Terén očami kontrolujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas